Piadina Romagnola

 

 

Përbërësit për katër persona
  • Piadina Romagnola IGP Sapori&Dintorni
  • 12 feta proshutë krudo
  • 50 gr rukola
  • 4 lugë copëza djathi Parmigiano Reggiano
Përgatitja
  1. Ngrohim piadinën nga të dyja anët në një tigan me zjarr të ulët.

    2. Mbi gjysmën e piadinës vendosim 3 feta proshutë, shtojmë rukola dhe copëzat e djathit Parmigiano Reggiano, mbyllim piadinën me gjysmën tjetër.

    3. Përsërisim të njëjtat hapa edhe për tre piadinat e tjera dhe i servirim.